Historia

O firmie słów kilka

files/Historia/IMG_2208.JPGFirma Forestarii to jedna z najbardziej prestiżowych firm zajmujących się organizacją polowań. To także firma bardzo doświadczona w swojej branży, gdyż na rynku znajduje się od ponad 40. lat. Od założenia firmy, aż do dziś, czyli prawie przez połowę wieku, w Chassorbisie niezmienne są wartości, które zawsze przyświecały jej założycielom: staranne zaspokajanie potrzeb klientów, dbanie o utrzymywanie jak najlepszych kontaktów z nimi, dobór i utrzymanie kwater i łowisk na jak najwyższym poziomie. Chassorbis to nie tylko firma sprzedająca swoje usługi, ale także miejsce niesamowitej przyjaznej atmosfery, do której chce się wracać. Otwarcie na potrzeby klienta i jak najlepsze im sprostanie to nasze znaki rozpoznawalne.

Pasja i doświadczenie

files/Historia/Historia.jpgPowracając do opisu historiograficznego, firma Chassorbis obecnie Forestarii powstała z inicjatywy Pana Wojciecha Maciukiewicza, dyrektora Biura Polowań Orbis, oraz obecnego prezesa firmy Philiberta Dubois. Wydarzenie to miało miejsce w 1963 roku. Powstanie naszej firmy nie było przypadkowe, gdyż zostało zainicjowane przez osoby z dużym doświadczeniem, a także pasją do łowiectwa. Jak mówi stare przysłowie: jedną z podstaw sukcesu jest to, kiedy robimy to co kochamy. W naszej firmie to recepta na przyszłość.

files/Historia/Bez tytulu.jpgNasz prezes Pan Dubois ówcześnie jako bardzo doświadczony i szanowany w swoim kręgu myśliwy, pomagał, a także nadzorował część sektora łowieckiego już za czasów żelaznej kurtyny, jako zagraniczny znawca w tej tematyce. Ponadto poprzez swoją działalność wpływał pozytywnie na zwiększenie obrotów, a także rozwój raczkującego wtedy jeszcze rynku łowiectwa w Polsce, poprzez propagowanie wśród zagranicznych myśliwych przygody, jaką wówczas był wyjazd do kraju socjalistycznego na polowanie. 

Ważnymi osobowościami, które miały znamienny wpływ na kształtowanie naszego wizerunku wśród szerokiego grona klientów byli Ś.P. Pan Janusz Sikorski oraz Ś.P. Pan Jerzy Krupka. Dzięki ich wsparciu i wielkiemu doświadczeniu, z którego mieliśmy szczęście skorzystać, mogliśmy zbudować trwalsze „fundamenty” naszej firmy. Dobrym duchem Forestarii był właśnie wspomniany Pan Janusz Sikorski. Swoją osobą naznaczył wiele momentów w istnieniu naszej firmy, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. To on pokazał nam jak poprzez fraszkę można postrzegać łowiectwo.

files/Historia/Historia 6.jpg

Zawsze na czas

Już w latach 70. największą atrakcją dla zagranicznych myśliwych w Polsce były organizowane z wielkim rozmachem polowania na bażanty, kuropatwy oraz kaczki. Wielka różnorodność terenów łowieckich w Polsce, a ponadto duża ilość zwierzyny łownej oraz gatunki niewystępujące powszechnie w innych krajach, przyczyniły się do sukcesu, a także zaskakującego wzrostu popularności polowań w Polsce dla napływowych myśliwych.

W odpowiedzi na te potrzeby nasza firma jako pierwsza już w latach 70. zaczęła regularnie organizować wyjazdy dla grup myśliwych na terenie całej Polski. Bezkonkurencyjna atrakcyjność cen oraz terenów łownych szybko przyczyniły się do wzrostu liczby wyjazdów zagranicznych myśliwych na polowania za pośrednictwem naszej firmy, a także do samego sukcesu i znacznego wzrostu firmy. Szybka reakcja na potrzeby klienta jest naszą domeną do dnia dzisiejszego. 

Nowe horyzonty

Rozsnace zainteresowanie usługami świadczonymi przez naszą firmę oraz jej dynamiczny wzrost, stały się przyczynami o podjęciu decyzji dotyczącej rozszerzenia horyzontów jej działalności. W latach 80. Pan Philippe Dubois wraz ze współpracownikami postanowili otworzyć się na rynek polowań na terenie Afryki, a następnie także Ameryki Południowej.

files/Historia/Afryka [80].JPGPrezes naszej firmy jako osoba angażująca się stuprocentowo w swoją pracę, ze względu na dużą rzeszę chętnych na polowania w Afryce, podjął decyzję o przeprowadzeniu się na to miejsce i osobistym doglądaniu toku organizacji odbywających się tam polowań. Jako zawodowy myśliwy z ogromnym doświadczeniem osobiście podprowadził korzystających z usług naszej firmy myśliwych do ponad 76. odstrzałów na lwa. Mało który myśliwy może się pochwalić osiągnięciem podobnej rangi.

Z tymi podprowadzeniami zaś, wiąże się także bardzo interesująca, a zarazem budząca grozę historia. Podczas jednego z takich wyjść został on poważnie raniony przez lwa w momencie kiedy jego broń zacięła się. Jednak pomimo tego wydarzenia, które mogło być dramatyczne w skutkach, kiedy Pan Philibert powrócił do zdrowia bez wahania zaczął kontynuować swoją pracę i dalej realizować się w swojej pasji. To wydarzenie, choć może się wydawać nieprawdopodobne, świadczy o sercu jakie w swoją pracę wkłada nasz Prezes, który jest „głównym motorem” Forestarii. Jego działalność jest inspiracją dla nas wszystkich.

W kolejnych latach zdecydowanie dużą popularność zyskały organizowane przez Forestarii polowania między innymi w rejonie jakim jest Argentyna. Dobra organizacja pracy oraz wiele poświęconego czasu ponownie zaowocowały świetnymi wynikami oraz satysfakcją naszych klientów.

files/Historia/photo 2 (1).JPGNasza ciężka praca, dbałość o klienta, systematyczny rozwój, dobór najlepszych łowisk, kwater oraz obsługa polowań sprawiły, iż firma Chassorbis jest doskonale znana w kręgach zagranicznych myśliwych, ciesząc się z ich strony niesłabnącym zaufaniem oraz przywiązaniem. Wszystkim z Państwa gorąco polecamy skorzystanie z naszych usług, a także obiecujemy pełne zaangażowanie oraz dbałość w realizacji Państwa wszelakich potrzeb turystyczno-łowieckich.

Facebook